Description: Description: logo.png

 

Description: Description: image003.png

 

بسیاری از ما انسان‏ها نمی‏دانیم برای چه زندگی می‏کنیم و روز را شب و شب را روز می‏کنیم و ایام را سپری. طبق برخی آمارها 97رصد از مردم جهان هیچ هدفی در زندگی ندارند.

اما هدف چیست؟

رسیدن به خوشبختی؟ پولدار شدن؟ ماشین خریدن؟ شغل خوب؟ همسر خوب؟ خانه خوب؟ تحصیل در بهترین دانشگاه‏های جهان؟

 

متاسفانه هیچکدام از اینها

هدف نیستند!

 

 

Description: Description: image013.jpg

 

تلفن فروش: 44690761 - 021

 

 

رسیدن به خوشبختی خوب است اما خوشبختی چیست؟ شاید شما خوشبختی را در داشتن خانه‏ای بزرگ تعریف کنید، شاید در داشتن شغلی با جایگاه اجتماعی و درآمدی عالی و ...

پولدار شدن خوب است اما چقدر پولدار شدن شما را به هدفتان می‏رساند؟ آیا با 1میلیارد تومان پولدار می‏شوید؟ آیا 50میلیون تومان شما را پولدار می‏کند؟

خانه؟ چه خانه‏ای؟ کجا؟ چند متر؟

رفتن به کدام دانشگاه؟ در چه رشته‏ای؟ تا چه مقطعی؟

سوال های بالا را می‏توان به دو صورت پاسخ داد:

1- حالا بریم جلو ببینیم چی میشه؟

2- پاسخی شفاف و روشن مثل:

* می‏خواهم مدیر فروش شرکتی بزرگ شوم.

* خانه‏ای می‏خواهم با متراژ 100متر و با چشم اندازی عالی.

* می‏خواهم در رشته مهندسی عمران تا دکترا تحصیل کنم.

 

پس هدف چیست؟

هدف یک کلمه است، کلمه‏ای شفاف و روشن که به محض بیان آن همه ذهن انسان به سمت آن متمرکز می‏شود.

لازمه رسیدن به هدف، در اولین قدم و مهمتر از همه آن است که بدانیم چه می‏خواهیم و چه چیزی هدف ماست؟ و بعد پاسخ به سوالاتی مانند:

1- آیا دستیابی به هدفی که انتخاب کرده‏ایم در توانایی ما هست؟

2- آیا علم و دانش لازم را داریم؟

3- آیا توانایی جسمی ما اجازه رسیدن به هدفمان را می‏دهد؟

4- آیا توانایی مالی لازم را داریم؟

5- برای رسیدن به این هدف چه ملزوماتی را باید تامین کنم؟

و سوالاتی از این نوع.

 سپس باید برنامه ریزی کنیم.

آری برنامه ریزی

هیچ هدفی بدون برنامه ریزی و داشتن نقشه راه به ثمر نمی‏رسد و نتیجه مطلوب را حاصل نمی‏کند.

همه ما وقتی می‏خواهیم به مسافرت برویم از قبل محل اسکان و مسیر سفر را شناسایی می‏کنیم، لوازم مورد نیاز را آماده کرده، خوراک و لباس مناسب و پول لازم را تهیه می‏کنیم و بعد قدم در راه می‏گذاریم.

دستیابی به هدف هم مانند مسافرت است، ما هدفمان را مشخص می‏کنیم و لوازم مورد نیاز را آماده کرده و سپس قدم در راهی خواهیم گذاشت که مقصدمان همان هدفی است که برای آن آماده شده و حرکت کرده‏ایم.

آیا شنیده‏اید که کسی قدم در راهی بگذارد و نداند که کجا می‏خواهد برود و هیچ توشه‏ای هم برای خود به همراه نبرد؟‏ آیا قدم در راه زندگی گذاشتن بدون هدف و نقشه ما را به سرمنزل مطلوب خواهد رساند و سرنوشتی عالی در انتظارمان خواهد بود؟

برای انتخاب هدفی درست و رسیدن به آن ابتدا باید خودمان را بشناسیم و توانایی‏های فردی‏مان را پرورش دهیم، بدانیم در چه محیطی باید برای هدفمان تلاش کنیم و با چه کسانی در تعامل خواهیم بود؟ و بعد باید برنامه‏ای مشخص را دنبال کنیم؛ پس باید اصول برنامه ریزی را بدانیم و بتوانیم مدیریت زندگیمان را در دست بگیریم...

مجموعه کتاب هایی که در ادامه معرفی می‏شوند می‏توانند نسخه ‏ای مناسب برای انتخاب هدف و برنامه ‏ریزی برای رسیدن به آن را به شما ارائه کنند:

 

 

 

 

 

 

روان شناسی برای

جوانان و نوجوانان

 

 

 

 

Description: Description: image015.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

روان شناسی برای

 پدران و مادران

 

 

 

 

Description: Description: image017.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

روان شناسی برای

معلمان و مشاوران

 

 

 

 

Description: Description: image019.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

روان شناسی برای

همسران و خانواده ها

 

 

 

 

Description: Description: image025.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

ادبیات، رمان  و  داستان

 

 

 

 

Description: Description: image023.png

 

 

 

 

 

 

 

 

نکاتی برای زندگی بهتر

 

 

 

 

Description: Description: image005.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

دورۀ مهارت های زندگی

 

 

 

 

 

 

 مجموعه 3جـلـدی نــــوجـــوان و مـهـــارت‏های زنـدگـــی

نوشته دکتر علی اصغر احمدی

 

کتاب اول - خودشناسی:

این کتاب با بررسی ساختار شخصیت انسان و مکانیزم‏های دفاعی روانی مانند فراکنی و دلیل تراشی سخن را آغاز می‌کند، بررسی ساختار ذهن، خودآگاه و ناخودآگاه و راه‏های دستیابی به ناخودآگاه مباحث بعدی کتاب را تشکیل می‌دهند و در ادامه مفهوم و ادارک و تفکر مورد بحث قرار گرفته و با ارائه مبحث هوشیاری بخش اول از مجموعه مهارت‏های زندگی به پایان می‏رسد.

 

با خواندن این کتاب در گام اول شخصیت و ذهن انسان را شناخته‌ایم.

کتاب دوم - خودسازی:

تاکنون به نقش عقیده در زندگی خود فکر کرده‌اید و یا در کاری شکست خورده‌اید؟ رفتار شما در مواجهه با شکست چگونه بوده است؟ خودسازی یعنی چه؟ شخصیت انسان و قدرت تحلیل مسائل پیش آمده، چه تاثیری در زندگی ما دارد؟  این‌ها سوالاتی است که در بخش اول این کتاب به آن‌ها پاسخ داده می‌شود.

اهمیت تحصیل و جایگاه آن در رشد شخصیت و شناخت انسان از زندگی، و مهارت شاگردی و آداب رفتار در مقام شاگرد و در برابر استاد، بخش دوم کتاب خودسازی را شامل می‌شود، نحوه پرورش مهارت اندیشیدن و تفکر همچنین چگونگی مطالعه‏ای لذت بخش و تقویت مهارت مطالعه کردن بخش پایانی کتاب خودسازی را شامل می‌شود.

 

 

کتاب سوم- زندگی اجتماعی:

هیچکدام از ما به تنهایی و خارج از جمعی از انسان‌ها زندگی نمی‏کنیم و با کار و خدمت خود نیازهایی را در جامعه برآورده کرده و  انواع نیازهای‏مان هم از طریق جامعه تامین می‌شود، غذا و مسکن مهمترین نیاز هر انسان است، اما ما انسان‌ها نیازهای دیگری هم داریم. در کتاب زندگی اجتماعی در ابتدا انواع نیازهای انسان به جامعه مانند نیازهای بدنی همانند غذا و مسکن، نیازهای اجتماعی مانند نیاز به توجه، نیاز به تحسین و... و نیازهای فرا اجتماعی مانند استقلال‌طلبی و نیاز به عزت نفس و خودشکوفایی بیان شده است. در ادامه  پرورش مهارت همزیستی در سه مبحث ضرورت همزیستی، دامنه همزیستی و همزیستی مسالمت‌آمیز بخش اول مباحث کتاب را تشکیل می‏دهد. در بخش دوم سیستم اجتماعی در چارچوب سیاست، رهبری و پیروی، وظیفه ما در جامعه و مشارکت در مسائل اجتماعی تشریح شده است. در ادامه اهمیت انتخاب شغل و نقش انتخاب آگاهانه شغل در زندگی و جایگاه اجتماعی انسان بیان شده است.

آشنایی با خانواده و روابط خانوادگی در عالم انسانی مانند رفتار با پدر و مادر و یا خواهر و برادر و وظیفه ما در حفظ و گسترش ارزش‌های خانواده به عنوان اولین گروه از جامعه انسانی که به آن تعلق داریم. پایان بخش کتاب سوم از مجموعه کتاب‌های نوجوان و مهارت‌های زندگی است.

ما با مطالعه این سه کتاب خودمان و جامعه‏ای که  در آن زندگی می‏کنیم را خواهیم شناخت. همچنین چگونگی رشد و پرورش استعدادهای مان برای داشتن زندگی‌ای موفق و هدفمند را خواهیم آموخت.

 

برای آشنایی بیشتر با خانواده و جامعه دو کتاب دیگر را هم پیشنهاد می‏کنیم:

 

کتاب‏های  «نوجوان و خانواده» و «نوجوان و جامعه» نوشته آقای دکتر علی اصغر احمدی که برای آشنایی با آنها و دریافت متن کامل آنها کافی است سری به سایت www.ketab-2.ir بزنید!

 

 

تلفن فروش: 44690761 - 021

 

بهتریـن سـال زندگی

     نوشته جینی دیتسلر ترجمه الهه مؤیدزاده

این کتاب سه بخش اصلی دارد، در بخش اول تحت عنوان «زندگی خود را در سه ساعت تغییر دهید!» روش کتاب معرفی می‏شود، اما این تنها آغاز راه بهترین سال زندگی است... خودباوری، نظم در کارها و اولویت دهی به آنها، بدست گرفتن امور زندگی و خود را در برابر مشکلات مایوس و بی اختیار نداستن، باورها، بهانه‏ها و انگیزه برای یک حرکت جدید؛ کلیات روشی است که کتاب به شما ارائه کرده است.

بخش دوم برنامه‏ای کاملا عملیاتی و پویا برای داشتن بهترین سال زندگی است، دراین بخش 10 پرسش مطرح می‏شود که به هرکدام از آنها باید پاسخ داده شود، ابتدا دلیل طرح پرسش توضیح داده می‏شود و سپس پاسختان به این پرسش‌ شما را با خصوصیات شخصیتی خویش آشنا می‏کند. این ده سوال عبارتند از:

 

پرسش اول: چه موفقیت‌هایی بدست آورده‌ام؟

پرسش دوم: بزرگترین ناکامی‌هایم چه بوده است؟

پرسش سوم: چه درس‌هایی گرفته‌ام؟

پرسش چهارم: چه محدودیت‌هایی برای خود ایجاد کرده‌ام و چگونه می‌توانم آن‌ها را از بین ببرم؟

پرسش پنجم: معیارها و ارزش‌های فردی من چیست؟

پرسش ششم: درزندگی‌ام چه وظایف و نقش‌هایی را برعهده دارم؟

پرسش هفتم: درسال آینده قصد دارم به کدام یک ازاین نقش‌ها بیشتر توجه کنم؟

پرسش هشتم: در هر یک از این نقش‌ها چه اهدافی را دنبال می‏کنم؟

پرسش نهم: ده هدف مهم سال آینده‌ام چیست؟

پرسش دهم: چگونه می‏توانم مطمئن باشم که به این اهداف اساسی  دست خواهم یافت؟

 

کتاب بهترین سال زندگی، شما را پس از پاسخ به این سوال‏ها تنها نمی‏گذارد بلکه در بخش سوم کارگاه بهترین سال زندگی برگزار می‏شود، در ابتدای این بخش روش کار و چگونگی پاسخ به سوالات توضیح داده شده و در ادامه به ده پرسش فوق تک تک پاسخ خواهید داد.

مطالعه این کتاب و کارگاه آن، شما را به زندگی‏ای منظم، هدفمند و موفق راهنمایی می‏کند، به شرط آنکه به مطالب کتاب عمل کنید، عمل کنید و حتماَ عمل کنید.

 

تصمیم‏گیـری به‏ جـــا

مهمترین چیزی که نهایت زندگی هر انسانی را رقم می‌زند، تصمیماتی است که او می‌گیرد. اگر به زندگی روزمره نگاه کنیم، همه تصمیمات، از کوچکترین تا بزرگترین آنها هستند که مسیر زندگی آتی ما را شکل می‌دهند. از این رو یادگیری مهارت‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌گیری درست یکی از مهمترین مواردی است که برای داشتن زندگی سعادتمندانه دنیوی و اخروی به آن نیازمندیم.

اما مشکلی که در این میان هست، این است که هیچیک از ما، آموزش رسمی در زمینه تصمیم‌گیری، در هیچ یک از مقاطع تحصیلی دریافت نمی‌کنیم و با وجود اینکه در آموزه های دینی ما، لزوم دوراندیشی و تفکر کافی قبل از اتخاذ تصمیم‌ها بسیار سفارش شده‌است، کودکان و جوانان ما، جز از طریق سعی و خطا، تصمیم‌گیری درست را نمی‌آموزد که این روش البته هزینه‌های بسیار زیادی، حتی به قیمت یک عمر خواهد داشت. به همین دلیل، نیاز به یادگیریِ مهارت‌های تصمیم‌گیری نقش مهمی در بهبود زندگی ما خواهد داشت.

کتاب تصمیم‌گیری به‌جا نوشته جیمز استین، آموزش مهارت‌ها را با مثال‌های زیادی از تصمیم‌گیری‌های واقعی آموزش می‌دهد، نه تنها، تصمیم‌گیری ما را به سرعت بهبود می‌بخشد، بلکه به ما کمک می‌کند تا با پیشروی کتاب بتوانیم پیشرفت مهارت‌های تصمیم‌گیری خود را نیز به صورت نسبتاً دقیقی اندازه بگیریم.

هيچ کس با دادن يک کتاب يا فيلم به يک کودک دوچرخه‌سواري ياد نمي‌دهد. شما دوچرخه‌سواري را با سوار شدن بر دوچرخه و راندن آن مي‌آموزيد.

 

براي يادگيري دوچرخه‌سواري جايگزين ديگري وجود ندارد!

 

براي يادگيري تصميم‌گيري مؤثر نيز جايگزين ديگري وجود ندارد. بنابراين در اين کتاب فرصت‌هايي براي تصميم‌گيري براي شما فراهم مي‌آيد.

به طور کلي سه حوزه در زندگي وجود دارد که مي‌توان در آن تصميم‌گيري کرد، روابط شخصي، تصميم‌گيري راجع به زندگي (انتخاب شغل، عمل جراحي) و تصميم‌گيري راجع به سازمان، مثل کسب‌و‌کاري که در آن شريک هستيد.

آزمون‌هاي تعاملي: محکي براي يادگيري کامل

همان‌طور که قبلاً گفتم، تنها يک راه براي يادگيري خوب تصميم گرفتن هست و آن هم اتخاذ تصميمات بسيار و سپس تحليل و بررسي آنهاست. اين کار به وسيله آزمون‌هاي تعاملي انجام مي‌شود. در هر آزمون شرح مختصري از يک موقعيت که نياز به تصميم‌گيري دارد ارائه شده و سه گزينه پيش روي شما قرار مي‌‌گيرد. گزينه مد نظر خويش را انتخاب کنيد و ببینيد هر گزينه چطور امتيازدهي شده و منطق پشت اين امتيازدهي چه بوده است. مي‌توانيد در يک بخش يک رويکرد و در بخش ديگر از رويکرد ديگري استفاده کنيد تا ببينيد کدام براي شما مناسب‌تر است.

 

 

تلفن فروش: 44690761 - 021

صفحه اول

 

 

 

 

تماس با ما : تهران صندوق پستی 116- 13915 تلفن: 44690761

Email:  info@ketab-2.ir